Certyfikat Unicef Pedagog Gabinet profilaktyki zdrowotnej Logopeda Kadra pedagogiczna Baza szkoły Bezpiecznie w Regionie płockim Wolontariat Osiągnięcia uczniów Inicjatywy Innowacje Dodatkowe zajęcia

Inicjatywy

Budżet Obywatelski Płocka 8. edycja (2019 r.)

Projekt „Nowoczesna kl@sa” zakładał utworzenie nowej pracowni komputerowej, wyposażonej w serwer, 20 stanowisk dla uczniów, 65 calowy interaktywny monitor dotykowy i urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej projekt został wybrany do realizacji. Pracownię uruchomiono we wrześniu 2020 roku.

Budżet Obywatelski Płocka 9. edycja (2020 r.)

Celem projektu jest wymiana i modernizacja sprzętu komputerowego oraz sieci teleinformatycznej w szkole. 25 zestawów komputerowych będzie wykorzystanych w starej pracowni komputerowej oraz Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) przy szkolnej bibliotece. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej i szkolnej projekt został wybrany do realizacji. Planowany termin wykonania I kwartał 2021 r.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (2020r.) realizowanie zajęć z chemii pt. „Zrozumieć świat przez doświadczenia”

Rozwijanie samorządności i odpowiedzialności poprzez : wybór samorządów klasowych, wybory do samorządu uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą

Integracja społeczności szkolnej oraz wyzwalanie inicjatyw i pomysłowości uczniów poprzez organizowanie działalności rozrywkowej oraz planowanie imprez szkolnych takich, jak: Dzień chłopaka, andrzejki, mikołajki, jasełka, pokaz talentów z okazji  Dnia  Dziecka, pchli targ z okazji święta wiosny - rozwijanie przedsiębiorczości wśród uczniów

Celebrowanie uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego : rozpoczęcie roku i zakończenie roku szkolnego oraz święta państwowe

Udział w ogólnopolskiej akcji „NARODOWE CZYTANIE”  w stulecie odzyskania niepodległości -2018r.

Udział w projekcie edukacyjno-ekologicznym „ Ekomonster” pod patronatem MEN i Wojewody Mazowieckiego w 2018 r.

Udział w akcji „Szkoła pamięta” pod patronatem MEN w 2019r.

Inicjowanie wyjść na imprezy miejskie –strojenie choinki przed ratuszem, projekcje filmów np. „Dywizjon 303”, spektakle –wyjścia do Szkoły Muzycznej –śpiewanie kolęd.

Bezinteresowne działanie na rzecz innych , pomoc dzieciom poprzez kwestowanie na rzecz: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Góry Grosza, szkolnej akcji „My dla Nas”, fundacji DKMS wspierającej akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku,  przygotowywanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów placówki, organizowanie kiermaszy bożonarodzeniowych i wielkanocnych związanych z akcją „Adopcja serca na odległość” ,organizowanie pomocy w nauce uczniom najsłabszym oraz organizowanie zbiórek na rzecz płockiego schroniska dla zwierząt.

Zapoznanie się z  problemami ekologii naszego regionu- udział w akcji „Sprzątanie Świata”.