OTWARTE OBIEKTY SPORTOWE

PROGRAM OTWARTE SZKOLNE OBIEKTY SPORTOWE 2017/2018

Cele programu:

1. podniesienie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży płockich szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych,
  2. upowszechnienie kultury fizycznej wśród mieszkańców Miasta Płocka.

Program zakłada również kształtowanie i promowanie w społeczeństwie Miasta Płocka nawyków zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zajęcia w ramach Programu „Otwarte Miejskie Obiekty Sportowe” realizowane są na terenie obiektów płockich jednostek oświatowych:

• jako zajęcia sportowo – rekreacyjne z wykorzystaniem sprzętu sportowego będącego na wyposażeniu powyższych obiektów,
  • udział w zajęciach jest dobrowolny i nieodpłatny,
  • zajęcia realizowane są od poniedziałku do niedzieli,
  • program nie zakłada sportowej rywalizacji, ale równy dostęp dla wszystkich zainteresowanych,
  •  prowadzenie zajęć - nauczyciele płockich placówek oświatowych i animatorzy obiektów „Moje Boisko Orlik 2012”.

Czas trwania: od 1 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r.

Dyscypliny sportowe:

proponowane: halowa piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, tenis stołowy, gry i zabawy ruchowe – do ustalenia z prowadzącym.

Organizatorzy:

Wydział Edukacji i Kultury, Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki oraz dyrektorzy płockich placówek oświatowych.

Opracował: Marek Bębenista, Robert Czwartek.