Kącik logopedyczny

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy

Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku zaprasza na bezpłatne

konsultacje logopedyczne, które zostaną przeprowadzone

7 marca 2022r.

Spotkania z logopedą proponujemy dzieciom (pod opieką rodziców)

w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieży oraz osobom dorosłym

borykającym się z zaburzeniami mowy.

Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z numerem: 602340581

Serdecznie zapraszamy  rodziców i uczniów na konsultacje logopedyczne dotyczące problematyki zaburzeń czytania i pisania (przyczyny, sposoby pokonywania). Indywidualne spotkania będą się odbywały w gabinecie logopedy (sala 38)  5 marca 2020 r. w godzinach 15.30 -18.00.

___________________________________________________________________________________________

RADOSNE  SZARADY LOGOPEDYCZNE

W czerwcu 2017r.   po raz kolejny odbył się turniej logopedyczny rozwijający   umiejętności  językowe uczniów.   Tym razem miejscem spotkania  była Szkoła Podstawowa nr 1 w Płocku. Uczniowie naszej placówki wytrwale i dumnie reprezentowali szkołę.  Na zakończenie   wysiłek uczniów został nagrodzony słodkim poczęstunkiem.

KONKURS PLASTYCZNY "W GABINECIE LOGOPEDY"

W maju 2015 r. logopeda szkolny zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, któremu nadano tytuł " W gabinecie logopedy". Celem konkursu było poszerzanie wiedzy uczniów na temat pracy terapeutycznej logopedy oraz zachęcanie do korzystania z pomocy specjalisty, gdy pojawiają się trudności artykulacyjne, w zakresie dykcji lub dotyczące nauki czytania i pisania. Oto nagrodzone prace, które w  roku szkolnym n 2015/16 będą zdobiły gabinet logopedyczny:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ LOGOPEDYCZNY

W czerwcu  2013r. w naszej szkole (04.06.2013r.) odbył się międzyszkolny turniej logopedyczny  pod hasłem „Zabawy  ze słowem”. Celem turnieju było:

• rozwijanie słownictwa, świadomości fonologicznej;
  • doskonalenie umiejętności budowania zdań poprawnych pod względem logicznym i   gramatycznym;
  •  kształtowanie umiejętności współdziałania w  zespole.

Uczestniczyły w nim grupy uczniów z klas I-III z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 1 - opiekun Renata Krajewska - Wojnarowska
  • Szkoła Podstawowa nr 16 – opiekun Anna Cywińska
  • Szkoła Podstawowa nr 21  - opiekun  Milena Żyłowska
  • Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie   - opiekun Karolina Czerwińska

Turniej przebiegał w atmosferze miłej zabawy. Zadania słowne przeplatane były konkursami sportowymi i  tanecznymi.  Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali dyplomy i maskotki.

I Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny

14 kwietnia 2011r. odbył się w naszej szkole  I Międzyszkolny  Konkurs Logopedyczny  „Głoski ćwiczmy – pięknie mówimy”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów ćwiczeniami artykulacyjnymi służącymi osiągnięciu dobrej dykcji oraz rozwijanie mowy poprzez wykorzystanie technik plastycznych. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas I-III z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa  nr 22, Szkoła Podstawowa nr 23.

Uroczystość wręczenie nagród była połączona  z zabawami rozwijającymi mowę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla każdego uczestnika.