Regulamin dodatkowej rekrutacji dla dzieci spoza obwodu

SP nr 16

Regulamin dodatkowej rekrutacji
dla dzieci spoza obwodu

Szkoły Podstawowej nr 16
im. Mikołaja Kopernika w Płocku

1. Rodzice /prawni opiekunowie/ kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, ubiegający się o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej, zobowiązani są wypełnić wniosek o przyjecie do klasy pierwszej, znajdujący się na Stronie Urzędu Miasta Płocka www.plock.eu, i dostarczyć go do sekretariatu do dnia 11 kwietnia 2014 r., i jeśli istnieje możliwość uzyskania przez kandydata dodatkowych punktów, złożyć w sekretariacie również następujące dokumenty:
a) zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności kandydata lub /i/ jego rodzeństwa czy rodziców,
b) pisemne oświadczenie rodziców /prawnych opiekunów/ dotyczące:
– liczby posiadanych dzieci (w wypadku rodzin wielodzietnych),
– niepełności rodziny.

2. W postępowaniu rekrutacyjnym w wypadku uczniów spoza obwodu będą brane pod uwagę następujące kryteria:

– rodzeństwo kandydata kontynuuje edukację w naszej szkole,
– dziecko w poprzednim roku szkolnym uczęszczało do oddziału przedszkolnego w naszej szkole (jeśli oddział taki istniał),
– dziecko będzie po zajęciach odbierane za zgodą rodziców /prawnych opiekunów/ przez krewnych zamieszkałych w obwodzie szkoły,

– miejsce pracy jednego /obojga/ rodziców znajduje się w obwodzie szkoły.

3. Jeśli kandydaci uzyskają taką samą ilość punktów, powołana przez Dyrektora Szkoły komisja rekrutacyjna będzie brała dodatkowo pod uwagę:

– wielodzietność rodziny (troje i więcej dzieci),
– niepełność rodziny (samotne wychowywanie dziecka, co oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem),

– niepełnosprawność kandydata, jego rodziców lub rodzeństwa.

4. O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskana w postępowaniu rekrutacyjnym. Kandydaci są przyjmowani w kolejności począwszy od najwyższej liczby uzyskanych punktów.

O wynikach postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna informuje do dnia 25 kwietnia 2014 r. na tablicy ogłoszeń. W szczególnych przypadkach decyzję o przyjęciu kandydata do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły po indywidualnej rozmowie z rodzicami /prawnymi opiekunami/ dziecka.