Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku

 

Nawigacja

  • Spotkanie autorskie

    Spotkanie autorskie

    4 listopada w naszej szkole odbyło się Spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek. Wyjątkowy gość opowiedział uczniom klas drugich o niezwykłych przygodach skarpetek, legendach ludowych o makach i kanarkach oraz o sprytnych kunach i niebiańskich przepisach kulinarnych pani Elizy. Pod koniec spotkania dzieci wykonały rysunek swojej potrawy pisarskiej, na karcie której gość złożył swój podpis. Klasa IIb z wychowawcą Teresą Rososińską w imieniu wszystkich dzieci i nauczycielek wręczyła pani Bednarek bukiet kwiatów w podziękowaniu za literacką ucztę. W bibliotece szkolnej można wypożyczyć "Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" oraz "Historie spod podłogi. Dom", "Historie spod podłogi. Serce". Wszystkie pozycje Justyny Bednarek są dostępne w Bibliotece Książnicy Płockiej Filia nr 4. Zachęcam do bardzo ciekawej lektury!

    Spotkanie autorskie odbyło się dzięki współpracy SP nr 16 z Książnicą Płocką Filią nr 4.

  • Samorząd Uczniowski w Urzędzie Miasta

    Samorząd Uczniowski w Urzędzie Miasta

    25 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP16 wzięli udział w spotkaniu w Urzędzie Miasta Płocka, którego celem było wybranie Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej, której zadaniem będzie przeprowadzenie wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Płocka. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze,  a nasi uczniowie już planują kampanię wyborczą!

  • Zaduszki

    W Zaduszki nie brakuje zadumy i refleksji o naszych bliskich zmarłych. Zatem uczniowie z 2b powędrowali na cmentarz, by uczcić pamięć poległych żołnierzy. Zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili ich pamięć. Będą pamiętać, że dzięki poległym bohaterom mogą żyć, uczyć się i bawić w pokoju. Oby jak najdłużej... 

  • Dzień wesołej głowy

    Dzień wesołej głowy

    Kolorowa jesień nie tylko za oknem ale i na naszych głowach. W dniu wesołej głowy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o kreatywne nakrycia głów i wspólną zabawę.

  • Wszystkich Świętych

    Wszystkich Świętych

    1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, natomiast 2 listopada Dzień Zaduszny zwany Zaduszkami. Są to szczególne dni będące wyrazem pamięci, refleksji a także zadumy. W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych wychowankowie świetlicy uczestniczyli w rozmowach i pogadankach o tym, w jaki sposób należy zachować się na cmentarzu oraz dbać o groby bliskich nam osób. Omówili tradycję dnia Wszystkich Świętych i sposoby uczczenia tego święta. W ramach zajęć plastyczno- technicznych uczniowie kolorowali rysunki związane z dniem Wszystkich Świętych

  • Zbiórka karmy dla zwierząt

    Zbiórka karmy dla zwierząt

    W miesiącu październiku 2021 na terenie Szkoły Podstawowej nr. 16 w Płocku została przeprowadzona zbiórka na rzecz schroniska w Płocku. Zebrano 102 kg karmy suchej dla psow i kotów. 30 kocy. Ręczników 12 szt. Karmę mokrą puszki małe 17 sztk. Karma mokra puszki duże 26 sztk. Kołdra z merinosow 1 sztk zabawki dla psów i kotów 18 sztk za zebrane pieniądze zakupiono karmę sucha i wędzone kości. Zbiórka zajmowały  się  dzieciaki z swietlicy szkolnej. BARDZO DZIĘKUJEMY w zbiórkę zaangażowana była cała szkoła. 

  • Trochę kultury

    Trochę kultury

    Własnoręcznie wykonane dekoracje, przebrane dzieci biegające z torbami pełnymi smakołyków od drzwi do drzwi, gotowe płatać figle, to znaki rozpoznawcze Halloween, które jest od dawna hucznie obchodzone przez Amerykanów oraz Brytyjczyków, a coraz chętniej również przez mieszkańców kolejnych krajów europejskich. W związku z tym uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali przerażające nietoperze oraz pająki jako dekoracje z okazji Halloween.

  • " Dziady" Adam Mickiewicz

    " Dziady" Adam Mickiewicz

    28 października klasy 7c i 7d zapoznały się z tradycją chrześcijańską Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego poprzez inscenizację Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.

  • Co to mol?

    Co to mol?

    Chemii można uczyć inaczej:) W godzinach wieczornych, gdy w szkole panują ciemności, grupa uczniów z klas 8a i 8b, ruszyła po szkole w poszukiwaniu wartości 1 mola. Rozwiązywali chemiczne zagadki i dowiedzieli się co to jest mol.

    Przy okazji usiedli w pokoju nauczycielskim, by odpocząć :)

  • Pokazy online „Fascynująca Fizyka”

    Pokazy online „Fascynująca Fizyka”

    W dniach 26, 27 i 28 października 2021 r. klasy: 7c, 7d, 8c, 8d i 8e. Uczestniczyły w pokazach online „Fascynująca Fizyka” organizowanego przez Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. Uczniowie zobaczyli doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią wszystkich. Prowadzący dr Dominika Kuźma, dr inż. Mateusz Schabikowski oraz doktoranci IFJ PAN opowiadali o szeregu zjawisk fizycznych: począwszy od prawa Bernoulliego, poprzez próżnię, i skończywszy na prostych efektach kwantowych.

    Jutro 28 października 2021 r. o godzinie 18:00 przewidziana jest transmisja pokazów dla rodziców z dziećmi oraz osób indywidualnych. Link do transmisji poniżej.

    https://www.youtube.com/watch?v=cLhGnJSYoiM

  • Mini spektakl teatralny w języku angielskim

    Mini spektakl teatralny w języku angielskim

    W ostatnich tygodniach klasa 6 przygotowywała mini spektakl teatralny w języku angielskim. Zwieńczeniem przegotowań było przedstawienie na forum klasy.

    Uczniowie wykazali się nienagannym akcentem i doskonałymi zdolnościami aktorskimi.

  • Mecz SPR Wisła Płock

    Mecz SPR Wisła Płock

    W ORLEN ARENA 22 października odbył się mecz SPR Wisła Płock- KS Azoty Puławy  wynik 27-26 Nasi uczniowie z klasy sportowej 4b oraz uczniowie z klas 5a i 5b byli pod opieką nauczyciela Magdy Bach.

  • Warsztaty zawodowe

    Warsztaty zawodowe

    W dniach 18. 10 - 22. 10 uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach zawodowych w ramach 13 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płocku. Warsztaty odbywały się pod hasłem „ wyprawa na 3 K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność- zdobądźmy razem. Uczniowie naszej szkoły zostali bardzo serdecznie przywitani przez uczniów ZSB Nr 1, którzy towarzyszyli im podczas ćwiczeń, co sprzyjało integracji. Nauczyciele zawodu pozwolili uczniem klas ósmych brać udział w niektórych ćwiczeniach co jeszcze bardziej przybliżało poznanie takich zawodów jak: geodezja, izolacje, budownictwo, instalacje, ochrona środowiska, energetyka plus chłodnictwo. Uczniowie spotkali się również z doradcą zawodowym panią Małgorzatą Strzegowdką, która przedstawiła ciekawą prezentację promującą Z S B Nr1 w Płocku, odpowiadała na szereg pytań dotyczących nauki i pracy po ukończeniu szkoły. Serdeczna atmosfera sprzyjała otwarciu się naszych uczniów na nową wiedzę i doświadczenia. Uczniowie pozytywnie ocenili warsztaty.

  • Zakochać się w Toruniu

    Zakochać się w Toruniu

     

    22 października uczniowie klas 5a i 7b wyruszyli do grodu Mikołaja Kopernika.

    Trasa zwiedzania wiodła przez koszarową cześć podziemnych tuneli Fortu IV Twierdzy Toruń, której przyświecały pochodnie. Następnie uczniowie wcielili się w fortecznych kuchcików i pod czujnym okiem mistrzów cechowych uczestniczyli w warsztatach piernikarskich. Własnoręcznie wykonali dekoracyjne toruńskie pierniki, za co uhonorowani zostali certyfikatami. Kolejnym punktem zwiedzania było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie mogli kroczyć ścieżkami dorastania, jedynej takiej  wystawy interaktywnej na świecie. Przez ścieżkę społeczno - kulturalną, emocji i dojrzewania mogli bawić się i eksperymentować. Po sycącym obiedzie w restauracji Gęsia Szyja, wraz z przewodnikiem wyruszyli by poznawać gotycką zabudowę Torunia."

     

  • TORUŃ JEST NAJ!!!

    TORUŃ JEST NAJ!!!

    To hasło przewodnie wycieczki szkolnej, w której 21 października uczestniczyły klasy 7a, 8c i 8e.

    Tego dnia uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami byli z wizytą w Toruniu w multimedialnym Centrum Nowoczesności "MŁYN WIEDZY", gdzie zwiedzanie interaktywnych wystaw, pozwoliło przeprowadzać ciekawe eksperymenty i stać się prawdziwym naukowcem, m.in.  „O Obrotach” oraz „Rzeka” , które nawiązywały do przepływającej przez Toruń Wisły J Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie fortu z pochodniami pod komendą  pruskiego żołnierza!!!  Trasa zwiedzania wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej,  gdzie uczniowie zobaczyli stanowiska ochrony dna fosy. Na końcu klasy spotkały się z przewodnikiem i spacerowały po toruńskiej Starówce, m.in. Dom Kopernika, Katedra  ze słynnym dzwonem "Tuba Dei", Ratusz, Krzywa Wieża, pomnik Flisaka, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika.

     

  • Wycieczka do ŁODZI

    Wycieczka do ŁODZI

    19 października uczniowie klasy 6a i 6b pojechali na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym
    punktem programu było zwiedzanie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Sannikach.
    Uczniowie obejrzeli film „Mazowsze Fryderyka Chopina” oraz podziwiali sale pałacu, w którym gościł wybitny kompozytor. Każdy mógł zagrać na fortepianie. Kolejnym przystankiem
    było Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, miejsce zdobywania wiedzy, ale także doskonałej zabawy. Zwiedzający mogli wykonywać na interaktywnych eksponatach eksperymenty m.in. z zakresu: akustyki, magnetyzmu, przewodnictwa cieplnego i radioaktywności. Uzupełnieniem planu dnia był pokaz filmu „Astronauta” w kinie
    sferycznym. Widzowie poznali sprzęt, który pozwala przeżyć spacery kosmiczne oraz dowiedzieli się, jaki jest wpływ lotów na ciało człowieka. Wycieczka wzbogaciła dzieci o
    nowe, ciekawe doświadczenia. Zobaczcie sami…

  • MKO z języka polskiego

    MKO z języka polskiego

    19 października uzdolnione polonistycznie uczennice z klas VII i VIII przystąpiły do szkolnego etapu przedmiotowego konkursu z języka polskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i życzymy sukcesów!

  • ,,Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?''

    ,,Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?''

    W naszej szkole odbył się konkurs na plakat ,,Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?''

    Jury w składzie p. Ewa Nowak i p. Monika Piechota wyłoniły zwycięzców:

    I miejsce - Tymon Strześniewski kl. 7a

    II miejsce - Michał Szewczyk - kl.8c

    III miejsce - Aleksander Hys - kl. 7c

    Gratulujemy!!!

  • Lekcja anatomii

    Lekcja anatomii

    Uczniowie klas siódmych zgłębiajac wiedzą z anatomii człowieka przelali ją na papier. Udało się odtworzyć "Kostka" w skali 1:1.

  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    Światowy Dzień Mycia Rąk

    Mycie rąk to podstawowa czynność związana z higienicznym trybem życia i skuteczna metoda zapobiegania wielu chorobom. Doskonale wiedzą o tym uczniowie "Szesnastki", którzy 15 października włączyli się w obchody Światowego Dnia Mycia Rąk.

    Uświadomili sobie wagę zagrożeń wynikających z chorób zakaźnych, zwłaszcza w dobie pandemii, przypomnieli prawidłową technikę mycia rąk oraz wykonali wiele plakatów promujących higienę dłoni.

strona: