Regulamin dodatkowej rekrutacji dla dzieci spoza obwodu
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2010/2011
Turnieje sportowe
Akademia Piłki Ręcznej
Stop zwolnieniom z WF
SKS
Obiekty sportowe
OHML
Konkurs Bóbr
MiniLOGIA
Liga Przedmiotowa
Programowanie w Scratch
Prace dzieci robotyka
Klasa 7
Klasa 8
Dzień postaci z bajek
Postaci z bajek to świetny pomysł, by choć troszkę oderwać się od codzienności. A z panią pedagog zrobić fotkę, to nie często się zdarza. Dzieciaki z 2b miały to szczęście. Czekamy na inne ciekawe dni w naszej szkole...
'Kalambury'
Dzisiaj klasa 6b poznawała nazwy części zwierząt na podstawie samodzielnie sporządzonych przez siebie plansz oraz utrwalała poznaną wiedzę wykorzystując znajomość nazw gatunków zwierząt w grze 'Kalambury'
Uczniom przypadła do gustu taka forma utrwalania wiedzy. Konkurs zakończył się remisem.
Tlenek węgla (IV)
Uczniowie klas 7 tworzyli modele cząsteczki tlenku węgla (IV). Jest to gaz cieplarniany, ale również związek niezbędny do życia- proces fotosyntezy. Były to lekcje, na których dyskutowaliśmy, jak dbać o planetę:)
Koło chemiczne
3
Uczniowie koła chemiczne coraz wprawniej posługują się sprzętem laboratoryjnym i wykonują doświadczenia.
PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE
Klasa 5b podsumowuje prace w ramach programu profilaktycznego PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE . Dowiedzieliśmy się jak niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia, ale i relacji międzyludzkich może być spożywanie alkoholu. Wiemy jak nie ulec namowom, groźbie i jak opierać się naciskom i nie naśladować negatywnych zachowań. Jesteśmy mądrzy i nie damy się zwieść!
25 listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Każdy z nas miał swojego pluszowego misia, do którego się tulił, z którym rozmawiał i który dodawał mu otuchy.
Kto pierwszy uszył pluszowego misia? Skąd nazwa „teddy bear”? Od kiedy obchodzimy święto Pluszowego Misia? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedzi w prezentacji https://youtu.be/0Gbm5cJ2Ivw. Zapraszamy do obejrzenia.
Do zabawy zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników SP nr 16 w Płocku oraz rodziców.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna życzy wszystkim ciepłego, misiowego czwartku!
The fairy tailes
Zdecydowana większość z nas – dzieci i dorosłych - lubi baśnie, bo w nich spełniają się marzenia słabych i małych istot, dzięki wróżkom lub przedmiotom o cudownych właściwościach. Ale jacy bohaterowie stanowią „żelazną” obsadę w baśniowym świecie? Oczywiście: król, książę, księżniczka, rycerz, królowa, czarodziej i, rzecz jasna, czarownica. Wszystkie te postacie znane są w kulturze zachodniego świata, więc należy umieć je nazwać także po angielsku. Dzięki lekcji tego języka na temat: /…Fantasy world../. dzieci z klas III już nabyły tę umiejętność. Bezbłędnie wskazywały i nazywały bohaterów baśni: king, queen, prince, princess, knight, wizard i witch. W ramach projektu The fairy tailes characters (Postacie z baśni), do którego przygotowywały zajęcia przeprowadzone w klasie, uczniowie wykonali prace plastyczne w formie kolażu lub rysunku, ilustrując przyswojone przez siebie na lekcji języka angielskiego słownictwo.
„Szesnastka w gronie życzliwych i szanujących prawa dziecka”
Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Praw Dziecka, obchodzony w naszej szkole 19 listopada 2021, stał się okazją do rozpowszechnienia idei ludzkiej serdeczności, dobra, empatii i poszanowania dla praw najmłodszych. Tego dnia zagościły u nas żółto-niebieskie barwy, symbolizujące pozytywne emocje i prawa dziecka. Uczniowie z własnoręcznie wykonanych „ życzliwych dłoni” stworzyli łańcuch życzliwości i praw, który wił się schodami, niczym kolorowy wąż. Na szkolnym korytarzu wyrosło wspólne drzewko życzliwości i praw dziecka. W tym dniu można było obdarowywać się wzajemnie życzliwymi słowami, zabrać je ze sobą i przekazać dalej. Była to również okazja do wykonania zdjęć w szkolnej foto-budce.
Z inicjatywą upowszechniania dobrego słowa każdego dnia, szkolni wolontariusze wyszli poza mury naszej Szesnastki, aby życzliwym słowem obdarować mieszkańców w środowisku lokalnym.
Starajmy się być wobec siebie mili i życzliwi na co dzień. Mamy nadzieję, że wszystkie życzliwe słowa oraz prawa dziecka, będą nam towarzyszyły już każdego dnia!
Serdecznie dziękujemy wszystkim ŻYCZLIWYM, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego wyjątkowego dnia.
Pani Agnieszka Śladowska i pani Joanna Kowalska zorganizowały szkolny konkurs geograficzno-polonistyczny „Drzewo moich wspomnień”. Jego celem było zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy, oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Uczniowie fotografowali drzewa i opisywali ich historie, które pobudzają wyobraźnię i scalają wspólnotę osób mieszkających w danym regionie.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Oliwia Koston z kl. 8e oraz Wiktor Bentlewski z kl. 5b;
II miejsce – Konrad Gładyszewski z kl. 5b;
III miejsce – Wiktor Małecki z kl. 6a oraz Filip Mokrzanowski z kl. 8e;
wyróżnienie – Agata Roszkowska z kl. 7c oraz Aleksandra Roszkowska z kl. 7c.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wizyta w piekarni
2
Klasy 3a i 3b odwiedziły piekarnię "Kierzkowski" przy ul. Bielskiej. Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu piekarza. Pracownicy piekarni wyjaśnili zasady wypieku chleba oraz zademonstrowali różne rodzaje pieczywa. Zajęcia wykonywane przez piekarzy bardzo zainteresowały uczniów. Na zakończenie pobytu w piekarni dzieci otrzymały gorące, przepyszne bułeczki. Dziękujemy !!! 3a, 3b.
Sok mocy nadający naszemu życiu dobry rytm
Zapraszam do obejrzenia filmiku, który nagrała Zuzia Perka uczennica klasy 2c.
Dbając o zdrowie, proponujemy sok mocy nadający naszemu życiu dobry rytm.
Smacznego!
Co oznacza być ,,EKO"?
Na to pytanie odpowiedzą nam eko-ludki z klasy 3b w ramach zajęć innowacji pedagogicznej...
Powtórzenie wiadomości z wykorzystaniem smartfonów...
Tak klasy siódme i ósme, korzystając z własnych telefonów, utrwalały wiadomości poznane na lekcjach geografii, w oparciu o teleturniej KAHOOT.
Kahoot to gra z jednym głównym urządzeniem na którym wyświetlają się pytania i wyniki oraz inni użytkownicy biorący udział w grze. Żeby móc się podłączyć do gry należy wpisać PIN, który się tworzy automatycznie przy stworzeniu teleturnieju. Gracze muszą wybrać nick. Na pytania odpowiada się klikając odpowiednie odpowiedzi, na urządzeniach nie ma propozycji odpowiedzi, lecz są kolory (zazwyczaj z kształtami), których znaczenie wyjaśnione jest na ekranie głównym. Na każde pytanie, jest wyznaczony przez autora quizu czas na odpowiedź. W grze zdobywa się punkty za poprawność i czas odpowiedzi. Odpowiedzi mogą być maksymalnie cztery. Po każdym pytaniu pojawiają się statystyki odpowiedzi, a następnie nick prowadzącego pod względem punktacji.
Konkurs różańcowy
W niedzielę 7 listopada na Mszy Świętej o godz. 10:30, uczniowie naszej szkoły otrzymali w Kościele Jana Chrzciciela dyplomy z upominkami za udział w nabożeństwie różańcowym, na które uczęszczały w miesiącu październiku.
Rozstrzygnięto również szkolny konkurs na różańce wykonane z różnych materiałów.
Wpłynęło 76 prac konkursowych.
14 prac zostało wyróżnionych:
Klaudia Pikała klasa IIa, Maja Śladowska kl. IIa, Filip Kunikowski kl IIb, Maria Ruszkowska kl. IIIa, Bartosz Nowakowski kl. IIIb, Zuzanna Adamkiewicz kl. IIIb, Kamila Kudła kl. IIIc, Natalia Raciniewska kl. IIIc, Barbara Błaszczyńska kl. IIIc, Lena Krysiak kl. IIIc, Adam Adamkiewicz kl. IVc, Tosia Cnotkowska IV c, Julia Mankowska IVc, Aleksandra Klaus kl. IV c, Wiktor Małecki kl. VIa, Jan Ołdakowksi kl. VIIc.
Serdecznie gratulujemy :)
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku delegacja w składzie: pani Magdalena Ołdakowska i pani Joanna Kowalska wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości i złożyła wiązankę na Płycie Nieznanego Żołnierza.
#SzkołaDoHymnu
Finał ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez społeczność SP 16 w Płocku
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Klasy IIa i IIIb przygotowały uroczystą i niezapomnianą lekcję historii z okazji uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie niezwykle dojrzale i z wielkim przejęciem przedstawili drogę, która wiodła Polaków do wolności i niepodległości.
Dzień Niepodległości- 11 listopada
1
Uczniowie z klasy 2b już dziś przygotowują się do świętowania Dnia Niepodległości. Bardzo starannie wykonali nasze godło państwowe. Poznali także legendę o orlim gnieździe. Oby zawsze wszyscy pamiętali o swoich korzeniach, symbolach i historii. Dzieciaki na pewno będą!
Akcja #sadziMy.
3
W ramach zajęć innowacyjnych klasy 2c, 3b oraz 8a ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #sadziMy.
Uczniowie z pomocą starszych kolegów, nauczycieli prowadzących innowację pedagogiczną jak również Pani Dyrektor upiększyli młodymi drzewkami teren obok boiska szkolnego.😊
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z okazji tego pięknego dnia biblioteka szkolna i pani plastyczka zachęca wszystkich uczniów SP nr 16 do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać z bajki". Należy zaprezentować formę plastyczną jednej postaci z bajek na kartce A4 w dowolnej technice. Termin przynoszenia prac do biblioteki szkolnej to 25 listopada - Katarzynki, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 listopada w Andrzejki - w dniu, w którym zachęcamy wszystkich uczniów, a w szczególności kl. I-III, do ubrania się w stroje z bajek. Niech Andrzejki staną się u nas iście BAJKOWE!!!
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to także okazja do rozmów rodzinnych. Jakie bajki oglądali Wasi dziadkowie, rodzice, a jakie bajki najbardziej Wam się podobają? W przypomnieniu tytułów i bohaterów bajek niech posłużą Wam dwie zabawy ukryte pod linkiem: