|
Trochę kultury...Uczniowie klas 6A i 7B wraz z wychowawcami udali się do teatru na spektakl pt. " W zielonej Krainie Oz" w reżyserii Zbigniewa Hass. Ta fantastyczna podróż do zaczarowanej krainy, to ponadczasowe przesłanie - że najważniejsze w życiu są przyjaźń, wolność i dobroć.
Myślę# czuję#doświadczam#eksperymentuję#W dniu 17.09 "Eko-ludki" z 3b wybrały się wraz z Paniami Agnieszką Śladowską i Liwią Wodkowską-Pikałą do gospodarstwa ekologicznego w Maszewie. Choć od rana pogoda płatała figle to podczas lekcji ekologii nie zabrakło słońca i uśmiechów na twarzach uczniów. Dzieci dowiedziały się jak ekologicznie i zdrowo wyhodować dorodne warzywa oraz jak je pielęgnować. Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku, który przygotowali nam Nasi wspaniali gospodarze. Wszyscy bawili się wspaniale.
Szkoła Promująca Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021W minionym roku szkolnym niemal stu uczniów naszej szkoły było zaangażowanych w projekt „Przystań w sieci”. Efektem tych działań poza wiedzą, którą zdobyli uczniowie jest uzyskanie przez naszą placówkę Certyfikatu Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu.
Koordynatorami projektu byli: p. Dorota Iwanowska i p. Marcin Gołębiewski.
MŁODZI CHEMICY W NASZEJ SZKOLEKliknij w poniższy link i zobacz jaka chemia może być ciekawa
IntegracjaMatematyka pomaga przełamać pierwsze lody. Integracja klasy 4b
"Myślę, więc nie śmiecę"Uczniowie klasy 2b podczas przygotowania prac plastycznych. Biorą udział w tegorocznej akcji Sprzątania świata pt. "Myślę, więc nie śmiecę". Poznały zasady segregacji odpadów i przedstawiły to w swoich pracach.
W obiektywieW piątek w ramach lekcji plastyki odbyły się zajęcia fotograficzne w plenerze. Uczniowie klasy VII a wraz z nauczycielem plastyki p. Liwią Wodkowską-Pikałą wybrali się w okolice szkoły, aby poznać tajemnicę makrofotografii i uwiecznić świat, którego często nie dostrzegamy...
„Zabawa w grzybobranie”
Klasa 2c z wychowawcą p. Katarzyną Walkiewicz zbierała na terenie szkoły wykonane przez siebie szablony grzybów. Grzyby umieściły w trawie dziewczynki, chłopcy mieli je odnaleźć . Zabawa została wzbogacona wyzwaniami dla dzieci. Każdy grzyb miał zapisane działanie matematyczne , które należało rozwiązać a następnie wykonać ćwiczenie ruchowe . Zabawa wywołała dużo radości i śmiechu . Ciekawe z jakim następnym wyzwaniem zmierzy się klasa 2c
Światowy Dzień Umiejętności Czytania8 września obchodzimy Światowy Dzień Umiejętności Czytania. Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do zabawy ”Sprawdź swoje tempo czytania”. Na korytarzu I pietra została zaprezentowana dekoracja z informacjami na temat ŚDUCZ oraz tekst i sposób wyliczania tempa czytania. Klasa 7d wraz z wychowawcą Magdaleną Ołdakowską i polonistką Joanną Kowalską już się sprawdziła. Uczniowie przy pomocy stoperów (zegarek/telefon) zmierzyli swoje tempo czytania. Gratuluję wszystkim czytelnikom!!!
JUBILEUSZOWE NARODOWE CZYTANIE4 września dwie uczennice z kl. 8a Antonina Lemiec i Julia Strześniewska zaprezentowały się jako Pani Dulska i Hesia w Narodowym Czytaniu "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej zorganizowanym w naszym mieście przez Książnicę Płocką. Aktorki przygotowała p. Małgorzata Turowska, a koordynatorem tej ogólnopolskiej akcji w SP 16 była p. Magdalena Ołdakowska, która wraz z p. Dyrektor Elizą Ogorzałą wspierała reprezentantki naszej szkoły.
Bańki mydlane są uwielbiane przez dzieciBańki mydlane są uwielbiane przez dzieci. Okazję do zabawy bańkami mieli uczniowie podczas zajęć świetlicowych. Robienie mieniących się kolorami, zachwycających wielkością, unoszących się w powietrzu kulek z mydła, sprawiło mnóstwo frajdy naszym dzieciom.
Informacja dla rodziców dotycząca zapisów dzieci do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022 Na pierwszym zebraniu we wrześniu wychowawcy klas I, II i III przekażą rodzicom wydrukowane Karty zapisu dziecka do świetlicy i Upoważnienia do odbioru dziecka.
Proszę, by wszyscy rodzice wypełnili na miejscu, w czasie zebrania Karty zapisu.
Upoważnienie można zabrać i wypełnić w domu, a następnie podać je najpóźniej do dnia 8 września przez dziecko lub wrzucić do skrzynki z napisem ŚWIETLICA, która znajduje się w przedsionku w wejściu głównym szkoły.
Rodzice, którzy chcą zapisać do świetlicy ucznia z klasy IV lub starsze wypełniają Kartę zapisu oraz Upoważnienie znajdujące się na stoliku w przedsionku wejścia głównego. Wypełnione dokumenty wrzucamy do skrzynki ŚWIETLICA lub przekazujemy przez dziecko nauczycielowi świetlicy.
Wyżej wymienione dokumenty można również pobrać ze strony internetowej szkoły( pliki poniżej).
Karta_zgloszenia_dziecka_do_swietlicy_2021-2022(1).doc
Upowaznienie_do_odbioru_dziecka_2021(1).docx
Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych!Szanowni Rodzice Uczniów Klas Pierwszych,
informujemy, że składy osobowe klas pierwszych zostały wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w dniu 27 sierpnia 2021 r. (piątek). Termin ten podyktowany jest tym, że jeszcze trwa rekrutacja uzupełniająca i zapisy uzupełniające do klas pierwszych.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 września 2021 r.
Zapraszamy Uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole według następującego harmonogramu:
Godz. 900 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I na sali gimnastycznej.
KLASY PIERWSZE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym.
Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego z jednym pierwszoklasistą zapraszamy jedną osobę dorosłą, będącą opiekunem dziecka.
1 a
godz. 900, sala gimnastyczna
1 b
godz. 900, sala gimnastyczna
KLASY DRUGIE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od hali sportowej.
Uczniowie klas drugich wchodzą na teren szkoły bez opieki osób dorosłych. Wyjątek stanowią dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
klasa
czas i miejsce
2 a
godz. 1000, sala nr 26
2 b
godz. 1000, sala nr 5
2 c
godz. 1000, sala nr 8
Klasy III
KLASY TRZECIE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą.
Uczniowie klas trzecich wchodzą na teren szkoły bez opieki osób dorosłych. Wyjątek stanowią dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
klasa
czas i miejsce
3 a
godz. 800, sala nr 6
3 b
godz. 800, sala nr 7
3 c
godz. 800, sala nr 24
Klasy IV - VIII - Uczniów zapraszamy na spotkania z wychowawcami w salach. Uczniowie klas IV - VIII wchodzą na teren szkoły bez opieki osób dorosłych. Wyjątek stanowią dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
KLASY CZWARTE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od strony hali sportowej i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą
4 a
godz. 800, sala nr 41
4 b sportowa
godz. 800, sala nr 37
4 c
godz. 800, sala nr 30
KLASY PIĄTE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą
5 a
godz. 830, sala nr 32
5 b
godz. 830, sala nr 31
KLASY SZÓSTE – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą
6 a
godz. 830, sala nr 29
6 b
godz. 830, sala nr 35
KLASY SIÓDME – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem od strony hali sportowej i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą
7 a
godz. 830, sala nr 40
7 b
godz. 830, sala nr 34
7 c
godz. 830, sala nr 39
7 d
godz. 830, sala nr 33
KLASY ÓSME – uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym i po dezynfekcji rąk przechodzą do swoich sal na spotkanie z wychowawcą
8 a
godz. 930, sala nr 23
8 b sportowa
godz. 930, sala nr 29
8 c
godz. 1000, sala nr 30
8 d
godz. 930, sala nr 32
8 e
godz. 800, sala nr 36
Informacja o planowanych szczepieniach wśród uczniówOrganizacja szczepień – informacja
WYPRAWKA DLA KLAS ITornister
Plecak usztywniony ( piankowe plecy, miękkie pasy – by nie wpinały się w ramiona dziecka )
Piórnik
Długopis: niebieski, czerwony i zielony, dwa miękkie ołówki, linijka, temperówka, nożyczki, klej, gumka
Plastyka
Zeszyty wycinankowe, blok rysunkowy duży i mały, blok techniczny z kolorowymi kartkami, kredki pastelowe, kredki ołówkowe, plastelina, farby plakatowe, pędzelki: wąski i gruby, folia PCV ( na ławkę podczas malowania farbami ), kubek plastikowy
Wychowanie fizyczne
biała koszulka, spodenki, dres, obuwie sportowe, worek ( podpisany: rzeczy zostają w klasie )
Język polski
Zeszyty w trzy linie ( kolorowa liniatura )
Matematyka
Zeszyty w kratkę
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiegoKolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu GALILEO 2021 z FizykiDo Ogólnopolskiego Konkursu GALILEO 2021 z Fizyki przystąpiło 173 uczniów reprezentujących klasy 7 i 8 w szkołach podstawowych. Najwięcej uczniów wzięło udział z województwa mazowieckiego, następnie ze śląskiego i podkarpackiego.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu GALILEO 2021 z Fizyki:
Ogólne Statystyki
Fizyka klasa VII SP:
Maksimum: 52 punktów
Minimum: 10 punktów
Średnia: 28 punktów
Liczba uczestników: 93
Fizyka klasa VIII SP:
Maksimum: 52 punktów
Minimum: 8 punktów
Średnia: 29 punktów
Liczba uczestników: 80
Na podstawie opublikowanych wyników przyznane zostały nagrody oraz wystawione dyplomy laureatów i wyróżnionych zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami. Dla przypomnienia nagrody dla zwycięzców i uczestników każdej serii konkursu (tzn. fizyka kl. VII, i VIII są następujące:
* Miejsce od 1 do 10: Dyplomy laureatów;
* Miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
* Miejsca od 16: Dyplomy uznania.
W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych.
Oto wyniki, które uzyskali:
7e
- Lena Osmałek - 35 punkty, 17 miejsce w Polsce - uzyskała Dyplom uznania
8a
- Marcin Rzeczkowski - 22 punktów, 31 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
- Oliwier Bartczak - 16 punktów, 37 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
8c
- Paweł Sosiński - 35 punkty, 18 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
- Wojciech Demianiuk - 22 punkty, 31 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
- Jan Adamczyk - 20 punkty, 33 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
- Jan Kamiński - 15 punkty, 38 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
- Filip Lubiński - 8 punkty, 45 miejsce w Polsce - uzyskał Dyplom uznania
Dzień Europy
9 maja – w Dzień Europy – co roku świętujemy jedność i pokój na naszym kontynencie. W tym terminie przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana z 1950 roku.
Jeden z ojców założycieli zjednoczonej Europy – Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) – 71 lat temu zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, którą przedstawił w orędziu radiowym. Występując z inicjatywą porozumienia i współdziałania między Francją a Niemcami, doprowadził do założenia ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia Europejską Wspólnotę Węgla i Stali podpisano rok później.
Jej następczynią stała się Europejska Wspólnota Gospodarcza, będąca jednym z trzech filarów dzisiejszej Unii Europejskiej, która obecnie jest związkiem 27 europejskich państw. Powstał on jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie uczcili Dzień Europy, przygotowując prezentacje multimedialne o państwach członkowskich Unii Europejskiej. Przysłali także zdjęcia flag Unii Europejskiej. Zapraszamy do obejrzenia slajdów oraz fotografii.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
W tym roku obchodziliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z dnia 29 kwietnia 1919 r. Po II wojnie światowej obchodzono je do 1946 r. – do czasu, kiedy w wielu miastach doszło do demonstracji studenckich. Od tej pory władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestowania były często tłumione przez milicję. Święto to zostało oficjalnie zniesione ustawą z 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Przywrócono je do kalendarza świąt państwowych ustawą z dnia 6 kwietnia 1990 r. Pierwsze uroczyste obchody święta miały miejsce w 1990 r. w Warszawie, na placu Zamkowym. Odbywały się w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.
W upamiętnienie 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 maja chętnie zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli historii dzieci z dużą kreatywnością wykonywały plakaty, fotografie oraz prace plastyczne w innych formach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
|
|
|