W roku szkolnym 2018/2019 zainicjowano współpracę z Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach projektu„Młodzi głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2019” oraz „Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2019”, stworzono przestrzeń dla rozwoju wolontariatu obywatelskiego w szkole. Projekt pozwolił uczniom wypowiedzieć się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Wolontariusze wraz z nauczycielem - opiekunem, przygotowali i przeprowadzili w szkole działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również prowadzili lokalne działania zachęcające do uczestnictwa w wyborach, np. kampanie informacyjne i profrekwencyjne na rzecz wspierania wysokiej frekwencji w wyborach europejskich i parlamentarnych. Ponadto wolontariusze zorganizowali w szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne (lokal wyborczy, urna , karty i listy uprawnionych do głosowania), poznając w praktyce zasady i znaczenie głosowania.
Udział w projektach pozwolił społeczności szkolnej poznać ordynację wyborczą, uprawnienia parlamentu – krajowego i europejskiego oraz zdobyć doświadczenie związane z aktywnością obywatelską. Ponadto miał wpływ na zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym.
Najważniejsze było zaangażowanie wolontariuszy i uczniów w demokratyczne wybory i obywatelskie działania. Powyższe działania zostały opisane przez lokalne media – GW Płock
Zainicjowane działania obywatelskie i prospołeczne pozwoliły w latach 2018/2019 dwóm uczniom - przedstawicielom szkoły, pełnić zaszczytną funkcję radnego w Młodzieżowej Radzie Miasta Płocka.
W roku szkolnym 2019/2020 kontynuowano współpracę z UNICEF w ramach akcji „30 lat Konwencji praw dziecka”.
Społeczność szkolna poznała znaczenie praw dziecka we współczesnym świecie, przygotowała prezentację, wystawę prac plastycznych, plakaty o prawach dziecka i szereg informacji na temat Konwencji. W swoich działaniach szkolni wolontariusze pamiętali o kolorze niebieskim – symbolu UNICEF. Wszyscy zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i pokazali, że prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły.
Ponadto zaangażowano wolontariuszy w akcję charytatywną „Pomoc dla Nigru” uświadamiając jak wiele dzieci umiera na wskutek ciężkiego niedożywienia. Kwesta była okazją do promowania idei pomocy humanitarnej, zwiększenia świadomości uczniów na temat sytuacji dzieci w Afryce, uwrażliwienia na problemy rówieśników mieszkających w krajach rozwijających się oraz pozwoliła na kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.
W roku szkolnym 2018/2019 podjęto współpracę z Hospicjum Płockim w ramach akcji Pola Nadziei 2019,która miała na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Udział w akcji charytatywnej stał się okazją do wzbudzenia wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka, empatii i kształtowania postaw prospołecznych wśród uczniów. Szkolni wolontariusze, wraz z opiekunem, kwestowali w szkole i na ulicach miasta. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwoliły zaspokoić potrzeby podopiecznych płockiego hospicjum .
W roku szkolnym 2020/2021 podjęto współpracę z Fundacją Siepomaga w ramach akcji charytatywnej przez Internet „Biegnij z Zosią”. Podjęte działanie pozwoliło krzewić ideę wolontariatu, otwartości, życzliwości i bezinteresowności wśród uczniów szkoły, a zebrane środki zasiliły konto Małej Zosi, by mogła kupić najdroższy lek na świecie i cieszyć się życiem.