Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku

 

Nawigacja

  • Młodzi pisarze

    Młodzi pisarze

    22 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbyło się roztrzygnięcie XIV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Piszę książkę. Opowieści z dreszczykiem". Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica Antonina Brzozowska z kl. III b - wychowanka p. Małgorzaty Pruszkowskiej otrzymując Dyplom Wyróżnienia wraz z nagrodą rzeczową. Dyplom za Udział natomiast dostał klasowy kolega Tosi - Filip Lubiński. Do konkursu uczniów zachęciła i zgłosiła p. Magdalena Ołdakowska. Naszym młodym adeptom pióra gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

  •     https://sp16plock.edupage.org/files/obrazek(2).jpg          Radosnych, zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów Naszym Drogim Uczniom i ich Rodzinom życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i inni Pracownicy Szkoły. 

  • Kupić, nie kupić, potargować można...

    Polacy nie mają podobno oporów, by kupować rzeczy używane. Starymi samochodami handlowało się u nas zawsze, sklepy ubraniami na wagę pojawiły się trzydzieści lat temu, a ostatnio dzięki internetowi sprzedaje się dosłownie wszystko: meble, które przestały pasować po remoncie, sprzęt gospodarstwa domowego rozebrany na części zamienne, zabawki, z których dzieci już „wyrosły”. I nie ma co odnosić się do tego zjawiska lekceważąco, bo dzięki wtórnemu rynkowi można niedrogo nabyć potrzebne rzeczy, a hałdy śmieci na wysypiskach rosną wolniej. Pojawiała się nawet bardzo droga oferta designerska – stare rzeczy, które pięknie odnowione mają zaspokoić wyrafinowane gusty kolekcjonerów.

    Pchli targ w naszej szkole może nie oferował aż tak ciekawych i cennych przedmiotów, ale był okazją do dobrej zabawy. Uczniowie mogli poznać „siłę pieniądza”: sprzedawali, kupowali, reklamowali, zawiązywali spółki i walczyli z konkurencją. Nad wszystkim czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z panią Izabelą Brzozowską – organizatorzy imprezy. Od lat w Szesnastce 21 marca odbywają się praktyczne zajęcia z przedsiębiorczości.

  • Zajęcia sportowe w ramach projektu „Otwarte obiekty sportowe”

                Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 im. M. Kopernika w Płocku  informuje, że  dnia  26.03 2016 r. (sobota) zajęcia sportowe  w ramach projektu „Otwarte obiekty sportowe”  zostają odwołane.

    Zamiennie odbędą się w dniu 29.03.2016 r. w godzinach 11.00-13.00.

    Od miesiąca kwietnia, na prośbę uczestników następuje zmiana godzin zajęć 17.00-19.00.

  • Wygrany i wyśpiewany sukces

    Wygrany i wyśpiewany sukces

    17 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbył się XIV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej "Song". Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z płockich szkół podstawowych. Wśród chętnych do zaprezentowania dwóch piosenek anglojęzycznych znalazł się również uczeń naszej szkoły - Tomasz Kamiński z kl. VI c. Festiwal Piosenki Angielskiej przebiegł dwuetapowo. Tylko 7 kandydatów otrzymało szansę zaprezentowania drugiej piosenki w języku angielskim. Tomek w pierwszym etapie festiwalu zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę "All of me" Johna Legend, natomiast w drugim etapie konkursu przepięknie oddał charakter, melodię i język angielski piosenki Stinga "Shape of my heart". Jury doceniło kunszt muzyczny i językowy Tomka przyznając mu II miejsce oraz Nagrodę za najlepszą interpretację tekstu w języku angielskim. Gratulujemy i zyczymy Tomkowi dalszego rozwoju instrumentalno-wokalno-językowego!

    Gratulacje należą się również pani Marcie Oleckiej-Prosowskiej, która przygotowała Tomka do festiwalu od strony językowej i pani Magdalenie Ołdakowskiej wspierającej muzycznie naszego zdolnego ucznia.

  • IV Międzynarodowy Konkurs Komputerowy pn. „KoT-2016”

    IV Międzynarodowy Konkurs Komputerowy pn. „KoT-2016”, odbędzie się 20 kwietnia 2016 roku. Konkurs organizowany jest przez Administrację regionu miejskiego Mytiszczi przy  współpracy Centrum Technologii Komputerowych w Mytiszczi. Prace na temat „Rodzina: od serca do serca” w kategoriach – grafika komputerowa i projekt multimedialny, będą przyjmowane do 20 kwietnia 2016 r.

    Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Centrum Technologii Komputerowych http:/cct-myt.ru. Wszelkie pytania organizacyjne można przesłać na adres: dod@cct-myt.ru. Osobą do kontaktu jest: Zemko Natalia Władimirowa +7(495)5839288.

  • Konkurs "Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie" - II edycja

    Zapraszamy uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego do udziału w II edycji Konkursu "Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie". Zadanie konkursowe polega na samodzielnym zaprojektowaniu i wykonaniu komiksu ilustrującego treść dowolnej baśni, podania lub legendy związanej z Mazowszem. Patronat honorowy nad Konkursem objęli - Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.
    Konkurs rozpoczyna się 15 marca 2016 roku. Komunikaty oraz informacje bieżące dotyczące Konkursu zamieszczone są na stronie internetowej http://komiks.oeiizk.edu.pl.
    Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres e-mail: komiks@oeiizk.waw.pl

  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym ustanowionym 3 lutego 2011 roku przez Sejm VII kadencji, na wniosek Prezydenta Bronisława Komorowskiego, choć jeszcze z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego. Od kilku lat upamiętnia ono młodych ludzi, którzy po zajęciu naszego kraju przez armię radziecką nie pogodzili się z nową władzą i nowymi porządkami, marzyli o Polsce wolnej i niepodległej. Najczęściej byli to żołnierze Armii Krajowej, którzy wcześniej, w czasie okupacji walczyli z Niemcami. Nie tylko przedstawiciele inteligencji, na przykład na Lubelszczyźnie było to ponad osiemdziesiąt procent chłopów: „ludowa” władza ludowi się nie podobała. Nazywani przez komunistów „zbrodniarzami” i „bandytami”, zabijani i grzebani anonimowo, skazani na zapomnienie, dziś znów stają się wzorem honoru i poświęcenia. Ich ofiara, zdaniem historyków, nie była bezsensowna. Dzięki „Żołnierzom Wyklętym”, czy raczej „Żołnierzom Niezłomnym”, ochroniony został polski Kościół i radziecki okupant liczyć się musiał bardziej z Polakami. Dodawali także ducha tym, którzy do walki nie stanęli, uczyli oporu przeciw sprzecznym z polską tradycją zmianom. Warto tu zacytować słowa z "Traktatu moralnego" Czesława Miłosza:

    "Nie jesteś jednak tak bezwolny,
    A choćbyś był jak kamień polny
    Lawina bieg od tego zmienia
    Po jakich toczy się kamieniach".

  • Nabór do klasy I szkoły podstawowej

    Informacja dotycząca naboru do klas I szkół podstawowych

    na rok szkolny 2016/2017.

     

    Szanowni Państwo Rodzice,  

     

    Nabór do samorządowych szkół podstawowych prowadzony będzie
    z wykorzystaniem systemu informatycznego,
    który zostanie uruchomiony
    w dniach 19 kwietnia - 6 maja 2016r. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać
    z pomocy w każdej szkole podstawowej.

    Po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje – szkoły podstawowe, Rodzice dziecka wypełniają najpierw dane standardowe (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania). Po wypełnieniu powyższego i zapisaniu pojawi się komunikat wskazujący, która szkoła jest dla dziecka szkołą obwodową.

    Dalsze działania będą zależały od tego, czy chcą Państwo dokonać zgłoszenia do szkoły obwodowej, czy też wziąć udział w rekrutacji na wolne miejsca, do innej niż obwodowa, szkoły podstawowej na terenie Miasta. Kolejne kroki będą wskazane w systemie naborowym.

    Pełna oferta każdej ze szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Płock dostępna będzie na stronie naborowej ppo.zjoplock.pl. Wśród szkół podstawowych znajduje się również 6 szkół z oddziałami integracyjnymi,
    w których uczniowie posiadający orzeczenie do kształcenia specjalnego uczą się razem z pozostałymi uczniami.

    Poniżej zamieszczono harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych oraz kryteria naboru dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

     

     

     

     

     

     

    Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym

     do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Płock jest organem prowadzącym,

    na rok szkolny 2016/2017.

     

    Postępowanie rekrutacyjne

    Rodzaj czynności

    termin od

    termin do

    Uruchomienie SYSTEMU NABO dla rodziców/opiekunów prawnych kandydatów do szkoły podstawowej (logowanie do systemu, zapoznanie się z ofertą szkoły, wypełnianie i drukowanie wniosku).

    19.04.2016 r.

    od godz. 09.00

    06.05.2016 r.

    do godz. 15.00

    Składanie w szkołach pierwszego wyboru „Wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej innej, niż obwodowa”.

    19.04.2016 r.

    od godz. 09.00

    06.05.2016 r.

    do godz. 15.00

    Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy o systemie oświaty.

    09.05.2016 r.

    do godz. 15.00

    11.05.2016 r.

    do godz. 15.00

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

     

    16.05.2016 r. godz. 12:00

     

    Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - składanie „Kart potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I szkoły podstawowej” (pobranych
    z systemu) w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

    16.05.2016 r.
    od godz. 12:00

    20.05.2016 r.
    do godz. 15:00

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

    23.05.2016 r. godz. 12:00

           

     


     

     

     

    Harmonogram czynności w postępowaniu uzupełniającym

     do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Płock jest organem prowadzącym,

    na rok szkolny 2016/2017*.

     

                                            Postępowanie uzupełniające

    Rodzaj czynności

    termin od

    termin do

    Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej bezpośrednio do dyrektora szkoły.

     

    23.05.2016 r.

    od godz. 12:00

     

    27.05.2016 r.

    do godz.15:00

    Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy o systemie oświaty.

     

     

     

    30.05.2016 r.

    od godz. 9:00

     

     

    02.06.2016 r.

    do godz. 15:00

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

     

     

             

    20.06.2016 r. godz. 12.00

    Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

     

    20.06.2016 r.

    od godz. 12.00

     

    23.06.2016 r.

    do godz. 12.00

     

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

     

     

    24.06.2016r. godz. 12.00

     

     

    * Postępowanie uzupełniające odbywa się bezpośrednio w danej szkole.

     

    Uwaga

    Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły przyjmowane są z urzędu. Rodzice dokonują zgłoszenia w SYSTEMIE NABO w dniach 19.04. – 06.05.2016r.

     

     

     

     

    Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
    i uzupełniającym dla dzieci spoza obwodu szkoły.

     

     

    Kryterium

    Wartość kryterium
    w punktach

     

    Rodzeństwo dziecka ubiegającego się o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej kontynuuje edukację w tej szkole.

     

    16

     

    Dziecko, które będzie odbierane po zajęciach, za zgodą rodziców (prawnych opiekunów), przez dziadków zamieszkałych w obwodzie danej szkoły.

     

    8

     

    Dziecko, którego miejscem pracy jednego z rodziców (prawnego opiekuna), jest obwód danej szkoły.

     

    4

     

     

    O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskana w postępowaniu rekrutacyjnym. Kandydaci będą przyjmowani w kolejności, począwszy od najwyższej liczby uzyskanych punktów. 

  •                                                              

  • Zajęcia sportowe w ramach projektu „Otwarte obiekty sportowe”

              Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 im. M. Kopernika w Płocku  informuje, że  dnia  06.02 2016 r. nie odbyły się zajęcia sportowe  w ramach projektu „Otwarte obiekty sportowe”  z powodu choroby nauczyciela.

             Wychodząc wszystkim naprzeciw proponuje się dzień  13.02.2016 r.  i zajęcia w godzinach  1000  -  1200  oraz  1500  -1700.

  • Ferie w szkole

    W DNIACH OD 8.02.16 DO 12.02.16 W SZKOLE ZORGANIZOWANE BĘDĄ ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW CHĘTNYCH

    8:00-10:00  p. Julia Lewandowska, zajęcia świetlicowe plastyczno-techniczne dla dzieci z klas I-III

    10:00-12:00 p. Joanna Rowicka-Majczyna, zajęcia świetlicowe plastyczno-dramowe dla dzieci z klas I-III

    10:30-12:30 p. Anna Gilińska zajęcia sportowe dla dzieci z klas starszych na sali gimnastycznej lub hali sportowej

    Sobota 13.02.16 od 10:30 do 12:30 zajęcia z p. Katarzyną Walkiewicz w ramach Otwartych Obiektów Sportowych.

    Informacja o naborze.

    Rodziców chętnych prosimy o zgłaszanie się do świetlicy (przy stołówce) po karty kwalifikacyjne do dnia 28.01.16 (czwartek). Ilość miejsc ograniczona.

  • Oficjalne wyniki X edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr”

    Pragniemy poinformować, że w oficjalnych wynikach X Konkursu Informatycznego Bóbr przyjęto następujące progi punktowe:

     

    Szkoła podstawowa, klasy I-III:

    • I miejsce: 120.00 – 95.25 punktów
    • II miejsce: 95.00 – 85.25 punktów
    • III miejsce: 85.00 – 80.25 punktów
    • Wyróżnienie: 80.00 – 75.25 punktów

     

    Szkoła podstawowa, klasy IV-VI:

    • I miejsce: 120.00 – 115.25 punktów
    • II miejsce: 115.00 – 105.00 punktów
    • III miejsce: 104.75 – 98.00 punktów
    • Wyróżnienie: 97.75 – 95.25 punktów

     

    W tegorocznym konkursie udział wzięło:

    • 9 uczniów z naszej szkoły z klas: 2a, 3b, 5a i 6c
    • 6 uczniów kategorii klas IV – VI – najwięcej punktów w tej  kategorii otrzymał uczeń Mikołaj Haim z klasy 5a (55 punktów)
    • 3 uczniów w kategorii klas I – III – najwięcej punktów uzyskała uczennica Antonina Brzozowska z klasy 3b (66, 25 punktów)

     

    Tegoroczne zadania konkursowe są dostępne na stronie w zakładce ZADANIA.

  • Szkolna zabawa choinkowa

    Szkolna zabawa choinkowa

    Karnawał to tradycyjny czas zabaw. 12 stycznia odbyła się w Szesnastce zabawa choinkowa. Było mnóstwo słodzyczy, kino, bal kostiumowy dla klas młodszych i dyskoteka dla starszych uczniów. Wesoły nastrój udzielał się wszystkim.

  • Świąteczne życzenia

    Świąteczne życzenia

    W Wigilię Bożego Narodzenia
    Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
    Zapomnijmy o uprzedzeniach,
    otwórzmy pudła słodkich marzeń.
    Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
    jak Trzej Królowie ze swymi dary,
    staną cicho za Waszym progiem,
    by się zaczęły świąteczne czary.
    Ciepłem otulmy naszych bliskich
    i uśmiechnijmy się do siebie.
    Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
    niech w domach będzie Wam jak w niebie...



    Dyrekcja,  Rada Pedagogiczna i pracownicy szkoły składają serdeczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim uczniom, ich Rodzicom oraz Przyjaciołom naszej placówki.

  • Wkrótce święta

    Piękne świętowanie to rzecz trudna i ważna. Zabiegany, przepracowany człowiek żyje z dnia na dzień i często zapomina, czemu ma służyć jego codzienny trud. Święta mają go wyrwać z monotonii nie po to, żeby dostarczyć miłych przeżyć, ale by przypomnieć mu właściwą hierarchię spraw: od tych wiecznych do doczesnych. Staraliśmy się w naszej szkole nie przeoczyć niczego, w co warto się zaangażować w czasie adwentowego oczekiwania na przyjście Dzieciątka. Panie ze świetlicy zorganizowały świąteczny kiermasz na dobroczynny cel, a Samorząd Uczniowski pod opieką pani Izabeli Brzozowskiej przeprowadził zbiórkę pieniędzy „Góra grosza” i kolejną edycję akcji „My dla Nas”. 17 grudnia wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniach wigilijnych i obejrzały jasełka przygotowane przez kolegów pod kierunkiem pań: Alicji Popek, Magdaleny Spirydonow i Magdaleny Ołdakowskiej. Tego dnia obyło się również opłatkowe spotkanie dla pracowników szkoły. Boże Narodzenie ludzi łączy i wyzwala w nich chęć dzielenia się radością i szczęściem. Nasi uczniowie dają temu co roku wyraz, hojnie wspierając swoich rówieśników, którzy znajdują się w trudniejszej sytuacji materialnej.

  • Kampania „Mama, tata, tablet”

    Zapraszamy do zapoznania się z nową kampanią Fundacji Dzieci Niczyje "Mama, tata, tablet". Kampania powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych. Więcej informacji na stronie www.mamatatatablet.pl.

  • Ruszyła akcja „Pomyśl, zanim kupisz”

    http://www.saferinternet.pl/images/template/headery/zakup-kontrolowany1.pngW związku z okresem świątecznych zakupów Safer Internet opracował nową edycję poradnika, który ma pomóc dorosłym bezpiecznie kupować dzieciom sprzęty elektroniczne i gry komputerowe pod choinkę. Zachęcam do odwiedzania strony www.zanimkupisz.saferinternet.pl, na której znajduje się poradnik.

  • Święta tuż tuż

    5 grudnia nasza szkoła jak co roku wzięła udział w konkursie strojenia choinek świątecznych podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego organizatorem jest Agencja Rewitalizacji Starówki. Drzewko udekorowała klasa Va. Dzieci wykonały bombki ozdobione cekinami. Również inne klasy na lekcjach plastyki robiły choinkowe ozdoby. Wszystkie te cudeńka będzie można zobaczyć i kupić na kiermaszu organizowanym przez świetlicę, na który serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że dochód z tej imprezy przeznaczony jest na edukację Christelle Mefowe, ubogiej dziewczyny z Kamerunu.

     

    Miło jest nam również zakomunikować, że w konkursie szopek bożonarodzeniowych , organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku nasi uczniowie – Kasjan Rode z IVc i Anna Olejniczak z VIb – zajęli I miejsce. Laureatom konkursu i wszystkim utalentowanym dzieciom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy artystycznych pasji.

  • Na spotkanie przygody

    Na spotkanie przygody

    23 listopada 2015 r. klasa Va i Vb stanęły do konkursu czytelniczego na temat twórczości Zbigniewa Nienackiego zorganizowanego przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego w Płocku Filię Biblioteczną nr 4. Każdą klasę reprezentowały cztery osoby: kl.Va: Julia Biłek, Michalina Jankowska, Natalia Muszyńska, Igor Olczak; kl. Vb: Adam Aleksandrowicz, Daniel Rutkowski, Malwina Wasilewska i Michalina Żagun. Pozostali uczniowie klas pełnili funkcję dopingu, który również był punktowany. Okrzyki "Vb zwycięzca pewny, bo Nienacki jest jak krewny" oraz okrzyki "Misia, Natka, Julka, Igor to drużyna jest na milion", "Gdy porażkę "B" ponosi - "A" już o wygranej głosi" towrzyszyły rywalizującym 4-osobowym grupą uczniów, którzy odpowiadali na pytania konkursowe. Zwycięzcą z przewagą tylko 3 punktów okazała się drużyna klasy Va. Gratulujemy Klasie Zwycięskiej!

    Znajomość dwóch ksiażek: "Księga strachów", "Nowe przygody Pana Samochodzika" oraz dwóch filmów: "Wyspa złoczyńców" i "Pan Samochodzik i templariusze" niewątpliwie stanowiła ogromną trudność, jednak i przyjemność z przeżytych przygód wraz z Panem Tomaszem, Sokolim Okiem, Wiewiórką i Wilhelmem Tellem.

strona: