Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku

 

Nawigacja

  • Wakacje!

    Wakacje!

    Wspaniałych wakcji, miłego wypoczynku, ciekawych podróży i przyjemnych przygód wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom i Opiekunom życzą pracownicy szkoły.

  • XL EDYCJA KONKURSU „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL” z hasłem wiodącym „ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE MAZOWSZA”

    W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku przy współpracy z Zarządem Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie oraz Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Płocku ogłosił XL edycję konkursu „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL” z hasłem wiodącym „ROŚLINY I ZWIERZĘTA CHRONIONE MAZOWSZA”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem nauczyciela świetlicy – pani Joanny Kowalskiej oraz uczniowie klas czwartych i szóstych pod kierunkiem nauczyciela przyrody – pani Marii Morzyńskiej.

    Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było samodzielne przygotowanie pracy w formie plastycznej lub fotograficznej przedstawiającej jeden gatunek zwierzęcia lub rośliny objęty ochroną na terenie Mazowsza. Praca plastyczna wykonywana techniką dowolną (z wyjątkiem prac przestrzennych) w formacie do rozmiaru A3 mogła mieć formę np. plakatu, pocztówki czy znaczka pocztowego. Do pracy należało dołączyć nazwę gatunkową wybranej rośliny lub zwierzęcia oraz krótko opisać miejsce występowania.        

    Laureatką nagrody głównej na etapie międzypowiatowym została Julia Strześniewska z kl. 3a, która przygotowała pracę pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku dnia 12 czerwca 2017 roku o godz. 12:00.

    Ponadto uczniowie klas drugich i trzecich, którzy przygotowali prace plastyczne pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej, zajęli:        

    -     I miejsce: Aleksandra Roszkowska z kl. 2c i Nikola Krześniak z kl. 3a;

    -     II miejsce: Kacper Drążewski z kl. 3a, Martyna Lichocińska z kl. 3a, Marcelina Kaliszewska z kl. 3a oraz Lena Osmałek z kl. 3e;

    -     III miejsce: Agata Roszkowska z kl. 2c.

     Wyróżnienie otrzymali: Bartosz Dzikowski z kl. 3a i Zuzanna Dorobek z kl. 3e.

    W kategorii klas IV–VI uczennice pani Marii Morzyńskiej: Aleksandra Złakowska z kl. 4a oraz Weronika Pudlis z kl. 6c zajęły III miejsce.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Poniżej link do galerii ze zdjęciami

    https://sp16plock.edupage.org/album/?#gallery/59

  • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2017".

     

    W dniu 12 czerwca 2017 r.  szkoła otrzymała wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2017". Uczniowie klas V i VI brali udział w kategorii - Beniamin. Klasy III i IV w kategorii - Maluch. A oto  wyniki:

     

     KATEGORIA

    NAZWISKO I IMIĘ

    KLASA

    WYNIK

    NAUCZYCIELE

    Maluch

    KARAS JAKUB

    IV B

    WYRÓŻNIENIE

    I. SZCZAWIŃSKA

    Maluch

    LESZCZYNSKI SZYMON

    IV B

    WYRÓŻNIENIE

    I. SZCZAWIŃSKA

    Maluch

    MALECKI FILIP

    IV C

    WYRÓŻNIENIE

    I. BOĆKOWSKA

    Maluch

    CIEPŁUCHA BARTŁOMIEJ

    IV C

    WYRÓŻNIENIE

    I. BOĆKOWSKA

    Beniamin

    STARCZEWSKI MICHAŁ

    V C

    WYRÓŻNIENIE

    I. SZCZAWIŃSKA

    Beniamin

    MIKOŁAJEWSKI PAWEŁ

    VI A

    WYRÓŻNIENIE

    I. SZCZAWIŃSKA

  • KALEIDOSCOPE

    KALEIDOSCOPE

    5 czerwca dwie trzyosobowe drużyny z klasy 5c, pod opieką p. Izabeli Brzozowskiej wzięły udział w międzyszkolnym konkursie KALEIDOSCOPE organizowanym przez SP 22 w Płocku. Drużyna w składzie: Jakub Linowski, Michał Starczewski i Jakub Szewczyk wywalczyła II miejsce, a drużyna Elizy Andrzejczyk, Weroniki Daneckiej i Gabrysi Kurpińskiej zdobyła III miejsce! Konkurs składał się z dwóch etapów: wymagał wiedzy w zakresie krajów anglojęzycznych oraz prezentacji wybranego przez drużynę kraju. Chłopcy prezentowali Stany Zjednoczone, a dziewczęta Anglię. Pani Brzozowska, prowadząc zajęcia innowacyjne w zakresie kultury krajów anglojęzycznych, zaszczepiła w uczniach ciekawość i chęć zdobywania szerszej wiedzy, zastrzega, że uczniowie zobowiązani wymaganiami konkursu, w największej części przygotowali się samodzielnie, co tym bardziej cieszy ich opiekuna! Brawo!!

  • Ogólnopolski Turniej w Puławach

    Ogólnopolski Turniej w Puławach

    Puławy -  w dniach 02.06-04.06 2017 r.odbył się Turniej piłki ręcznej w kilku kategoriach wiekowych. W turnieju brało udział 30 zespołów z całej Polski. Nasza szkoła zdobyła złoty medal w kategorii chłopców klas IV. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Ciołek. W tej samej kategorii wiekowej drużyna dziewcząt grająca przeciwko chłopcom, zajęła VIII miejsce. Najlepszą zawodniczką okazała się Martyna Piechocińska.

    W kategorii wiekowej - klasy V, chłopcy zdobyli złoty medal . Najlepszym zawodnikiem (w tej kategorii) został Maciej Dąbrowski.Natomiast dziewczynki grające w tej samej kategorii zajęły V miejsce, a najlepszą zawodniczką została Oliwia Mochniej.

    W kategorii klas VI chłopcy zdobyli srebrny medal walcząc w finale z bardzo mocnym zespołem UMCS Lublin. Dziewczynki w tej samej kategorii zdobyły brązowy medal, a najlepzą zawodniczką okazała się Paulia Turkowska.

     

  • Nagrody XI edycji Konkursu Multimedialnego „Opowiem Wam o ...”

    W dniu 3 czerwca 2017 r. na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 wręczone zostały dyplomy i nagrody XI edycji Konkursu Multimedialnego „Opowiem Wam o ...”. Mikołaj Hain  z klasy 6a zajął II miejsce, a wyróżnienie otrzymał Paweł Michalak z klasy 3a.

  • II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej "Na Majówkę"

    II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej "Na Majówkę"

    25.05.2017 r. w SP nr 17 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej "Na Majówkę". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: w Kategorii soliści kl. I-III Zofia Jagodzińska z kl. Ia, w kategorii soliści kl. IV-VI Natalia Trojanowicz z kl. IVa, w kategorii zespoły wokalne - zespół 5 chłopców o nazwie "Szanciarscy rozrabiacy" w składzie: Kacper Drążewski z kl. IIIa, Bartosz Dzikowski z kl. IIIa, Paweł Michalak z kl. IIIa, Igor Pudlik z kl. IIIa oraz Jan Ołdakowski z kl. IIa. Opiekunem dzieci była p. Magdalena Ołdakowska. Miło nam poinformować, że wszystkie nasze dzieci otrzymały II miejsce w każdej przygotowanej kategorii. Gratulujemy dzieciom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

  • 15 maja 2017 r. w SP nr 21 odbył się Konkurs Piosenki Przyrodniczej "Niezapominajka". Dwie uczennice: Katarzyna Malinowska z kl. Vc i Amelia Tomczak z kl. IVc, przygotowywane przez p. Magdalenę Ołdakowską, pięknie zaśpiewały piosenki "Wędruj z nami" i "Pięknie żyć" otrzymując wyróżnienia. Gratulujemy!!!

  • Piknik Europejski w naszym mieście odbył się już po raz dziewiętnasty. Rozpoczął się w piątek, 12 maja. Podczas Pikniku gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli miast partnerskich. 13 maja, impreza rozpoczęła się już od godz. 14 występami przedszkolaków na Starym Rynku. Później tańce i piosenki z różnych stron świata zaprezentowali uczniowie płockich szkół.  Na placu przed ratuszem można było też zobaczyć przygotowane przez dzieci kramy, na których prezentowali kulturę i tradycje różnych krajów. W tym roku nasza szkoła reprezentowała Grecję.

  • Konkurs o państwach Europy - Gra Miejska w ramach Pikniku Europejskiego

    10 maja odbyła się Gra miejska, w której wzięło udział 5 uczniów z   naszej szkoły z klasy VIa ; Julia Machaj, Iwanowski  Maciej,  Natalia    Keppe, Witold Rososiński i  Frontczak Aleksandra.

    Konkurs składał się z wielu  zadań, w których dzieci wykazywały się wiedzą i umiejętnościami .

    Zakres konkursu obejmował 13 państw, trzeba było znać m. in. położenie geograficzne,granice, flagę i godło, walutę, hymn  narodowy, potrawy narodowe, stolice państw i ich zabytki.

    Oprócz tego konkurs sprawdzał wiedzę z miast partnerskich Płocka.

    Reprezentanci naszej szkoły zdobyli maksymalną liczbę punktów i zdobyli I-sze miejsce.

    Do konkursu zostali przygotowani przez p. Morzyńską i p. Leszczyńską. 

  • Powiatowy międzyszkolny konkurs ekologiczny ''Chrońmy nasze góry''

    Konkurs odbył się 5 maja 2017 r.w SP nr 23.

    W konkursie wzięło udział 7 drużyn  ze szkół płocka i powiatu płockiego.

    Składał się z 3 części :

    1. Wiedza o  polskich górach , zwierzętach i roślinach chronionych i parkach narodowych na terenie naszych gór.

    2.Plakat na temat gór i form ich ochrony.

    3. Zawody sportowe na zwinność i czas.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl VIa :

    1. Iwanowski Maciej

    2. Tarka Amelia

    3.Paweł  Mikołajewski

    Wywalczyliśmy  II miejsce!

    Uczniowie do konkursu przygotowywani byli przez p. Leszczyńską Milenę i p. Morzyńską 

  • Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.

    Aby uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm uczniowie zaprezentowali 28 kwietnia najważniejsze wydarzenia związane z tymi świętami narodowymi.

    Część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie uczniowie klasy trzeciej, czwartej i szóstej przygotowali pod opieką nauczycieli języka angielskiego, oprawa muzyczna Pan Ryszard Frąckiewicz.

  • Majowe święta

    Majowe święta

    Z okazji Święta Flagi i Święta Narodowego Trzeciego Maja warto przypomnieć zasady honorowania symboli narodowych.

    Mało kto wie, że na miano flagi zasługuje tylko takie połączenie kolorów białego i czerwonego, które stanowi prostokąt o proporcjach 8:5. Jeśli proporcje są inne, mamy do czynienia z barwami narodowymi, które można na przykład wykorzystać jako tło do umieszczenia hasła czy rysunku, co często czynią kibice różnych drużyn. Z flagą nie wolno postępować tak swobodnie, zasady jej eksponowania określają szczegółowe przepisy. Przede wszystkim musi być ona estetyczna, więc czysta, niepostrzępiona, niepomięta, niespłowiała. W czasie ulewnego deszczu lub śnieżycy powinno się ją zdjąć z masztu, gdyż nie wygląda wtedy godnie. Nie należy jej również zostawiać na noc, chyba że miejsce jest dobrze oświetlone. Mamy prawo jako obywatele RP wywieszać flagę sami przy swoich domach, choć powinniśmy dbać o to, by nie były to miejsca z jakichś względów uwłaczające powadze symbolu. Flagi nie wolno wyrzucić na śmietnik, porzucić na ulicy, wlec po ziemi, nie wolno się w nią owijać. Ma ona pierwszeństwo przed flagami innych państw, flagami województw, powiatów, gmin oraz flagą Unii Europejskiej, którą w hierarchii ważności wyprzedzają nawet nasze flagi lokalne. Widać to dobrze w czasie rocznicowych obchodów i parad, kiedy to widzimy flagę Rzeczpospolitej Polskiej umieszczoną na honorowym miejscu.

    Flaga z godłem w górnej części na białym tle „przysługuje” placówkom dyplomatycznym, kapitanatom, statkom: ten wzór opracowano z myślą o zagranicy. Nie wszyscy o tym pamiętają, wystarczy przyjrzeć się, jak są dekorowane domy w czasie narodowych świąt. Flaga może być spuszczona na znak żałoby do połowy masztu, ale nie pochyla jej się dla oddania komuś lub czemuś honorów. Niech nam więc powiewa dumnie wyprostowana i piękna.

  • 26.04.2017r. Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbył się konkurs powiatowy The Smarters Brain Twister. Nasi uczniowie wrócili z niego bogatsi o doświadczenia. Róża Kania, uczennica Pani Marty Oleckiej-Prosowskiej, zajęła trzecie miejsce miejce Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

  • 27 kwietnia 2017 r. w Płocku odbyła się gra miejska "Lokuj Płock" zorganizowana w ramach projektu "Płock-co za historia!!!", a przygotowana i poprowadzona przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa: Mikołaj Hain, Maciej Iwanowski, Witold Rososiński i Julia Skrzeczkowska. Zabawa oparta na wiedzy historycznej i ogólnej z życia Płocka była wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Uczniowie wykazali się wiedzą, inteligencją i ogromną siłą walki. Gratulujemy!!! 

  • 26.04.2017

    26 kwietnia 2017 roku w Filii bibliotecznej nr 4 Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w Płocku odbył się Konkurs recytatorski "Wesołe strofy o zwierzątkach" połączony ze spotkaniem autorskim z pisarzem książek przyrodniczych dla dzieci - Tomaszem Samojlikiem. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas I-III:Piotr Lewandowski kl. Ib,  Jan Ołdakowski kl.IIa, Oliwier Kacperski kl. IIb, Aleksander Maćkiewicz kl. IIc, Filip Borowski kl. IId, Wiktoria Szczawińska kl. IIIa, Karolina Lukowska kl. IIIaq, Julia Zych kl. IIIb, Oliwia Jasińska kl. IIIb, Maja Walczak kl. IIIc, Wiktor Pawłowski kl. IIId, Maja Hutkowska kl. IIIe. w konkursie wzięły udział także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz z przedszkoli. Jury w kategorii "szkoła podstawowa" przyznało trzy miejsca i wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała Karolina Lukowska z kl. IIIa za recytację "Rozmów ptaków", natomiast miejsce III zajęła Oliwia Jasińska z kl. IIIb wierszem "Awantura na podwórku", miejsce II Julia Zych z kl. IIIb deklamacją "Strasnej zaby", a miejsce I otrzymał Filip Borowski z kl. IId prezentujący wiersz pt."Światowa krowa". Tomasz Samojlik oczarował dzieci opowieściami o zwierzętach Puszczy Białowieskiej i zainteresował młodych czytelników swoimi książkami o żubrze Pompiku i ryjówce Dobrzyka. Zakupione książki p. Tomasza uczestnicy konkursy otrzymali wraz z autografem autora. Podczas spotkania czekała również dla dzieci miła niespodzianka: jako pierwsi obejrzeli film animowany o żubrze Pompiku, który w niedługim czasie będzie emitowany w Telewizji Polskiej. Gratulujemy uczniom naszej szkoły pięknej prezentacji wierszy, nagród oraz godnego reprezentowania naszej szkoły w trakcie spotkania autorskiego

    .

     

  • Druga edycja międzyszkolnego konkursu twórczego z okazji Światowego Dnia Ziemi „Zwierzaki – gazeciaki”

    Podczas drugiej edycji międzyszkolnego konkursu twórczego z okazji Światowego Dnia Ziemi „Zwierzaki – gazeciaki” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku naszą szkołę reprezentowały uczęszczające do świetlicy szkolnej uczennice klas drugich i trzecich. Pod kierunkiem nauczyciela świetlicy – pani Joanny Kowalskiej prace przygotowały:

    • Agata Roszkowska kl. 2c;
    • Aleksandra Roszkowska kl. 2c;
    • Julia Strześniewska kl. 3a;
    • Lena Osmałek kl. 3e.

              Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne przygotowanie przez ucznia kolażu przedstawiającego fikcyjną postać o nazwie NATURBIOROD lub/i RODTURBIONA (nazwy postaci utworzono od słów „natura”, „bioróżnorodność”) na kartce formatu A4 z bloku technicznego oraz oprawienie pracy – przyklejenie gotowego kolażu na dużą kartkę z bloku technicznego A3 (kolor oprawy dowolny, pasujący do całości pracy).

    Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy 2c:

    • Agata Roszkowska – II miejsce;
    • Aleksandra Roszkowska – III miejsce.

    Pod opieką nauczyciela świetlicy – pani Joanny Kowalskiej uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku dnia 25 kwietnia 2017 roku o godz. 9:00. 

  • Informacja dotycząca naboru do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock na rok szkolny 2017/2018.

    Szanowni Państwo Rodzice

    Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzony będzie dwuetapowo, z wykorzystaniem systemu informatycznego. Dla Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły obwodowej, system informatyczny NABO zostanie uruchomiony  w dniach 19 kwietnia od godz. 9.00 - 2 czerwca 2017 r. do godz. 15.00.

    Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Rekrutacja na wolne miejsca do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły odbywać się będzie po przyjęciu dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, tj.  w dniach 12 czerwca  od godz. 9.00 - 23 czerwca 2017 r. do godz. 15.00.

    Pełna oferta każdej ze szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Płock dostępna będzie na stronie naborowej ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje. Wśród szkół podstawowych znajduje się również 6 szkół z oddziałami integracyjnymi (SP nr 3, 11, 17, 18, 22, 23), w których uczniowie posiadający orzeczenie do kształcenia specjalnego uczą się razem z pozostałymi uczniami.

    Kandydaci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność (na pierwszy etap edukacyjny lub na czas nauki w szkole podstawowej) mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych lub oddziałów integracyjnych. Do wniosku dołączają kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego – wydanego na pierwszy etap edukacyjny lub czas nauki w szkole podstawowej.

             Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mogą ubiegać się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej nr 9 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz do Szkoły Podstawowej nr 24 Specjalnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7. Szczegółowe informacje dotyczące oferty kształcenia oraz przyjęcia do ww. szkół znajdą Państwo na ich stronach internetowych.  Poniżej zamieszczono szczegółowe informacje dotyczące naboru do klas
    I dla dzieci zamieszkałych w obwodzie i poza obwodem szkoły.

     

    Kandydaci do klasy I Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy przeszli pozytywnie sprawdzian predyspozycji wypełniają elektroniczny wniosek do OSM I stopnia w dniach w dniach 12 czerwca od godz. 9.00 - 23 czerwca 2017 r. do godz. 15.00.

    Obwód Szkoły Podstawowej nr 16

  • Niech zmartwychwstały Chrystus napełni nas miłością, spokojem, głęboka wiarą w sens życia, prawdę i dobro. Pięknych Świąt Wielkanocnych, pełnych ciepła i wiosennej radości życzą wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom i Przyjaciołom pracownicy szkoły.

  • „Świetlicjada”

    24.03.2017

    Dnia 24 marca 2017 roku uczniowie klas trzecich uczęszczający do świetlicy szkolnej: Kacper Drążewki, Martyna Lichocińska, Julia Strześniewska i Wiktoria Szczawińska z klasy 3a oraz Dawid Gmurczyk z klasy 3d pod kierunkiem nauczyciela świetlicy – pani Joanny Kowalskiej reprezentowali szkołę podczas VIII edycji Konkursu Świetlic Szkolnych „Świetlicjada” organizowanego przez Świetlicę Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku.

             Konkurs łączył trzy dyscypliny: uczniowie próbowali swoich sił, rozwiązując zagadki myślowo-logiczne, ćwiczyli sprawność fizyczno‑zręcznościową oraz prezentowali zdolności plastyczne, wykonując pracę przestrzenną na temat: „Mlekołaki – czy wiecie, kto to taki?”.

    Celem konkursu była integracja dzieci z różnych szkół, nawiązanie współpracy świetlic szkolnych oraz wspólna zabawa połączona z pozytywną rywalizacją.

strona: