Oferta szkoły

Rozpoczynamy zapisy uczniów do klas I w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy wszystkie dzieci zainteresowane nauką w naszej szkole.

Zapewniamy wysoko kwalifikowaną kadrę nauczycielską, bezpłatną opiekę logopedyczną i pedagogiczną.

Oferujemy szeroki wybór kół zainteresowań, imprez kulturalnych i sportowych oraz dodatkowe zajęcia językowe, umuzykalniające i robotykę.

Jesteśmy szkołą wspierającą twórczość dzieci, realizujemy programy rządowe: „Szklanka mleka w szkole”, „Owoce w szkole”, oraz „Radosna szkoła”.

W celu podniesienia poziomu świadomości i bezpieczeństwa naszych wychowanków współpracujemy z policją, sądem i Strażą Miejską.

W ostatnim czasie baza szkoły została gruntownie odnowiona. Wykonano termoizolację szkoły, klasy wyposażono w nowy sprzęt, zamontowano monitoring.

Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną dla uczniów, którzy po zajęciach mają zapewnioną opiekę w prężnie działającej świetlicy.

Stawiamy nie tylko na edukację, ale i na sport. Od lat w naszej szkole tworzone są klasy sportowe o specjalności piłki ręcznej, odnoszące znaczące sukcesy w mieście i w kraju. Alternatywą dla pozostałych uczniów są sztuki walki, piłka siatkowa i lekkoatletyka.

W roku szkolnym 2021/2022 zajęcia dla dzieci objętych obowiązkiem szkolnym będą odbywały się w trzech klasach, w godzinach 8.00 – 13.00. Nasi uczniowie korzystają z estetycznie urządzonych sal, wyposażonych w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, które wpływają na atrakcyjność prowadzonych zajęć przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na Sali gimnastycznej i hali sportowej. Zajęcia informatyczne prowadzone są w nowopowstałej w 2020 roku pracowni komputerowej. Uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolne przeznaczonej wyłącznie dla uczniów klas pierwszych w godzinach od 7.00 do 16.00. Integralną częścią świetlicy szkolnej są wydzielone pomieszczenia  na toalety i szatnie oraz pokój zabaw. Zajęcia organizowane w świetlicy rozwijają zainteresowania uczniów poprzez prowadzony m.in. program innowacyjny w oparciu o edukację regionalną. Świetlica rozwija zainteresowania uczniów organizując zajęcia  plastyczne, muzyczne, teatralne, czytelnicze i sportowe. W szkole funkcjonuje stołówka szkolna dla uczniów chcących korzystać z posiłku.

Na stałe współpracujemy z instytucjami działającymi na rzecz edukacji, m. in. Spółdzielczym Domem Kultury, biblioteką przy SDK, biblioteką "Chotomek", Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego , ogrodem zoologicznym. Dla dzieci klas II i III organizowane są zajęcia na pływalni. W ramach programów finansowanych ze środków unijnych uczniowie z klas I-V uczestniczą w "Programie dla szkół" korzystając bezpłatnie z mleka, produktów mlecznych oraz świeżych warzyw i owoców.

Dzieci uzdolnione sportowo mogą uczestniczyć w zajęciach Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Począwszy od klasy czwartej dla chętnych uczniów tworzone są klasy sportowe.

Nasza szkoła stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dla każdego dziecka. Możemy dokładnie rozpoznać potrzeby naszych uczniów i poprzez różne formy aktywności; ciekawe lekcje, różnorodne zajęcia pozalekcyjne, wsparcie pedagogiczne, logopedyczne  zapewnić każdemu dziecku sukces edukacyjny na miarę jego możliwości. Ciepło, serdeczność i troskliwość, z którą spotykają się na co dzień ze strony wszystkich pracowników szkoły tworzą przyjazną atmosferę. Na poczucie bezpieczeństwa wpływa również system monitorujący cały teren szkoły.

Nasza placówka również kładzie nacisk na dobrą współpracę z rodzicami, organizując dla dzieci imprezy fundowane przez Radę Rodziców, takie jak: Dzień Chłopaka, andrzejki, choinka karnawałowa, Dzień Dziecka. Kształtowaniu właściwych więzi koleżeńskich, integracji międzyklasowej oraz kontaktom z kulturą służą szkolne dyskoteki, projekcje filmów oraz wycieczki i koncerty w Szkole Muzycznej. Uczniowie wyjeżdżają także na zimowiska, a w sezonie letnim – na zielone szkoły w pięknych miejscowościach wypoczynkowych.

Sale lekcyjne są wyposażone w nowoczesne tablice multimedialne, nowe ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów.

Pracownia językowa i informatyczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, tablicę interaktywną, która jest

wykorzystywana na zajęciach. W szkole organizowane są liczne konkursy przedmiotowe i artystyczne. W szkole prężnie działa wolontariat.

Nasza biblioteka szkolna została wyposażona w stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. Ze stanowisk komputerowych mogą korzystać uczniowie i nauczyciele szkoły. Służą one wyłącznie do celów edukacyjnych.

Zapewniamy dzieciom opiekę logopedyczną w gabinecie wyposażonym w pomoce specjalistyczne i programy multimedialne.

Dbamy szczególnie o prawidłowy rozwój mowy, a także usuwamy i korygujemy różnego rodzaju wady, zaburzenia, zakłócenia mowy i głosu poprzez atrakcyjne zajęcia.

Szkoła zapewnia opiekę medyczną wykwalifikowanej pielęgniarki.

Oferta:

Aby zapewnić dziecku wszechstronny rozwój, znając jego możliwości i potrzeby, stosujemy metody nauczania, które pobudzają wyobraźnię i aktywność twórczą. Nasz wychowanek ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania i pasje, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych.

Nasze zalety:

- położenie w centrum miasta, droga w środku osiedla (bezpieczne)

- zapewnienie bezpieczeństwa poprzez monitoring i domofon

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna (nieodpłatna pomoc logopedyczna, pedagogiczna, terapeutyczna)

- pomoc medyczna

- nieodpłatny pobyt w świetlicy szkolnej z możliwością dostosowania godzin pracy do potrzeb rodziców, w tym odrabianie prac domowych

- druga świetlica dla klas I

- stołówka dla chętnych dzieci

- organizacja nieodpłatnych zajęć w okresie ferii i dni wolnych od zajęć dydaktycznych (rajdy, zajęcia

taneczno-sportowe)

- wyjazdy na zimowiska i kolonie organizowane przez kadrę szkoły

- zajęcia pozalekcyjne: gimnastyka korekcyjna, twórczość, teatr szkolny, chór