Stop zwolnieniom z WF

STOP ZWOLNIENIOM Z WF

w Szkole Podstawowej nr 16 w Płocku.

W dniu 5 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole lekcja z mistrzem – Kamilem Syprzakiem w ramach akcji STOP ZWOLNIENIOM Z WF.  Uczestniczyli w niej uczniowie klas sportowych- Vb ( 25 osób), oraz klasa VI b  ( 25 osób ).

Kamil Syprzak (ur. 23 lipca 1991 r. w Płocku) – polski piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego, reprezentant kraju, uczestnik Mistrzostw Europy 2012r. oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata 2015r. w Katarze. Od 2009r. zawodnik drużyny seniorskiej Orlen Wisły Płock.

Lekcja z Mistrzem - Kamilem Syprzakiem, zawodnikiem Orlen Wisły Płock

W dniu 9 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole lekcja z mistrzem –  Mikołajem Witlińskim w ramach akcji STOP ZWOLNIENIOM Z WF.  Uczestniczyli w niej uczniowie klasy Va ( 26 osób).

Mikołaj Witliński – ( ur. 2 grudnia 1995 r. ) Lider reprezentacji Polski U18 uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych rodzimych koszykarzy. Mierzy 207 cm i występuje na pozycji silnego skrzydłowego. Reprezentacyjną przygodę Witliński kontynuuje w kadrze U20. Młody zawodnik stopniowo buduje również swoją klubową karierę. W sezonie 2012/2013 występował w drugiej lidze (z SMS PZKosz Cetniewo) oraz zdobył wicemistrzostwo Polski Juniorów (z Treflem Sopot). Rok później zadebiutował w ekstraklasie, w barwach Anwilu Włocławek.

W dniu 16 marca 2015r.  odbyła się w naszej szkole lekcja z mistrzem – Jagodą Gruszczyńską w ramach akcji STOP ZWOLNIENIOM Z WF. Uczestnikami byli uczniowie klasy sportowej VI b ( 25 osób ).

Jagoda Gruszczyńska (ur. 1 lutego 1995) – reprezentantka polski w siatkówce plażowej, reprezentująca obecnie klub UKS SMS Łódź. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata w kategoriach kadetek i juniorek.

W  dniu 26 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole lekcja z mistrzem – Rodrigo Corralesem oraz Adamem Morawskim w ramach akcji STOP ZWOLNIENIOM Z WF.  Uczestniczyli w niej uczniowie klas sportowych- IVb, klasy V b oraz  VI b. Łącznie brało udział 33 uczniów.

Rodrigo Corrales Rodal ( ur. 24 stycznia 1991r.  Cangas) hiszpański piłkarz ręczny. Bramkarz pochodzi z działu młodzieżowego, FC Barcelona. W sezonie 2011-12 grał swoje pierwsze cztery mecze w Premier League i był mistrzem Hiszpanii. W dniu 26 listopada 2011 roku zadebiutował w Pucharze Europejskiej Lidze Mistrzów. Od 2012 roku pracuje na wypożyczeniu w BM Huesca. W sezonie 2014/15 podjął współpracę z  hiszpańskim selekcjonerem reprezentacji Manolo Cadenasem – aktualnym trenerem  klubu Wisła Płock.

Adam Morawski –( ur. 17 października 1994r.) 3 -krotny reprezentant Polski trafił do Orlen Wisły Płock na starcie poprzedniego sezonu. Utalentowany golkiper nie grał jednak zbyt dużo, ustępując na parkiecie miejsca Marinowi Sego oraz Marcinowi Wicharemu. Teraz, obok tego ostatniego, rywalem Adama Morawskiego jest Rodrigo Corrales.

20-latek w barwach Wisły rozegrał jak dotąd 33 mecze. W poprzednim sezonie Morawski wspólnie z Orlen Wisłą Płock sięgnął po wicemistrzostwo Polski.